Jesteś tutaj:

Zajęcia otwarte ,,Ubieramy choinkę”

W dniu 14 grudnia 2016 roku w grupie średniaków odbyło się kolejne zajęcie otwarte dla rodziców pod tytułem: „Ubieramy choinkę”. Celem zajęć było doskonalenie u dzieci umiejętności posługiwania się liczebnikami głównymi, usprawnianie orientacji przestrzennej, rozwijanie umiejętności dodawania i odejmowania, kształtowanie umiejętności liczenia. Dzieci miały m.in. za zadanie policzyć ozdoby na choince, położyć gwiazdkę obok siebie zgodnie z poleceniem nauczyciela. Dodatkowo dzieci zakładały lub zdejmowały klamerki z paska według instrukcji nauczyciela i przeliczały je. Na zajęciach panowała miła, radosna atmosfera świąteczna. Rodzice poza obserwacją własnych pociech włączyli się do zabaw ruchowych, co szczególnie radośnie wspominają do dzisiejszego dnia dzieci. Podsumowaniem zajęć, było wspólne wykonanie kolorowych łańcuchów na choinkę.

« 1 z 2 »