Jesteś tutaj:

Zajęcia otwarte w Przedszkolu Edukacyjnym pt.: „Jesienna orkiestra”

Dnia 08 listopada 2016r. w Przedszkolu Edukacyjnym im. Jana Amosa Komeńskiego w Zelowie w grupie 3, 4 – latków odbyły się zajęcia otwarte pt.: „Jesienna orkiestra”.

W zajęciach wzięło udział dwadzieścioro dwoje przedszkolaków oraz 14 rodziców. Rodzice mieli okazję zobaczyć, jak pracują ich dzieci podczas zajęć edukacyjnych. Przedszkolaki miały do wykonania różne zadania m. in. naśladować ćwiczenia gimnastyczne, przywitać się poprzez podanie słoneczka przyjaźni, rozwiązywać zagadki, tańczyć, liczyć patyczki, kolorować i wyklejać parasole podczas pracy plastycznej.

Dzieci wraz z zaproszonymi rodzicami wysłuchali i omówili  wiersz pt. „Dola parasola” podczas części polonistycznej zajęć.

Ciekawą zabawą był taniec z foliowymi torebkami do muzyki poważnej, podczas której dzieci kształtowały poczucie rytmu.

W drugiej części zajęć dzieci brały udział w zabawie matematycznej polegającej na przeliczaniu patyczków umieszczonych w pojemnikach po actimelach, które później posłużyły za grzechotki.

Zadaniem plastycznym było malowanie parasolek kredkami świecowymi,  wyklejanie kropel deszczu za pomocą plasteliny, oraz wykonanie chmury z waty. Powstałe prace umieściliśmy  w galerii prac plastycznych. Chętne dzieci mogły zabrać swoje wspaniałe dzieła do domu. Na zakończenie nauczycielka podziękowała wszystkim za wspólną zabawę oraz zaprosiła na kolejne zajęcia otwarte.