„Pasowanie na przedszkolaka 2016/2017”

Dnia 28 października 2016 r. w Przedszkolu Edukacyjnym im. Jana Amosa Komeńskiego w Zelowie odbyła się uroczystość pt.: „Pasowanie na przedszkolaka”. Jest to uroczystość, która na stałe zapisała się w naszym kalendarzu imprez przedszkolnych. Jest szczególnie ważna dla nowoprzyjętych dzieci. Celem spotkania było wspomaganie procesu adaptacji dzieci w przedszkolu, a także wzmacnianie więzi rodzinnych poprzez wspólne przeżywanie przyjemności i  radości.

Na uroczystość przybyli rodzice, opiekunowie oraz wszyscy pracownicy przedszkola. Trzy grupy przedszkolaków pod kierunkiem nauczycieli przygotowały program artystyczny, który obejmował recytację wierszy oraz śpiewanie piosenek. Po zakończeniu występów oklaskom nie było końca. Pasowania, olbrzymim ołówkiem, dokonała pani dyrektor przedszkola mgr Maria Janczyk-Kukieła, która życzyła dzieciom wielu sukcesów oraz radości z pobytu w przedszkolu. Każdy przedszkolaczek otrzymał pamiątkowy dyplom oraz czapkę na początek wspólnej edukacji.

Uroczystość zakończyła się pozowaniem do pamiątkowych zdjęć i owocowym poczęstunkiem ufundowanym przez rodziców.