Warzywa i owoce

Jesień jest piękną i kolorową porą roku, która inspiruje do wykorzystywania jej darów nie tylko w sposób praktyczny, ale też uruchamia wyobraźnię i pozwala tworzyć różne ciekawe prace plastyczne. Średniaki w dniach od 26.września do 30.września realizowały na zajęciach blok tematyczny dotyczący warzyw i owoców oraz innych darów jesieni. Przynosiły je do przedszkola i zdobywały jak najwięcej informacji na ich temat. Przedszkolaki wraz z paniami zorganizowały w swojej sali stragan owocowo- warzywny w kącikach przyrody. Bogactwo  jesiennych darów, kolorów jest ogromnie różnorodne  i inspirujące. Aby to wykorzystać i jednocześnie zachęcić dzieci do eksperymentowania postanowiono stworzyć stworki owocowo-warzywne.