Zajęcia otwarte pt.: „Lecimy w kosmos”

Dnia 04 marca 2016r. w Przedszkolu Edukacyjnym im. Jana Amosa Komeńskiego w Zelowie w grupie maluchów odbyły się zajęcia otwarte pt.: „Lecimy w kosmos”.

W zajęciach wzięło udział dwadzieścioro przedszkolaków oraz jedenaścioro rodziców. Rodzice mieli okazję zobaczyć, jak pracują ich dzieci podczas zajęć edukacyjnych.

Przedszkolaki wraz z rodzicami wzięły udział w zabawach integracyjnych, które wymagały skupienia, koncentracji, ale sprawiły wszystkim wiele frajdy i wprawiły wszystkich w dobry nastrój. Ponadto uczestniczyły zabawach matematycznych, których celem było utrwalenie wiedzy na temat następstwa dni i nocy oraz utrwalenie znajomości figur geometrycznych, z których dzieci wraz z rodzicami wykonały rakietę kosmiczną.  Radości, jakie płyną z tworzenia własnych prac plastycznych, nie było końca.

Różnorodne zabawy stały się doskonałą okazją do rozbudzenia zaciekawienia światem przyrody oraz  wzbogaceniem mowy czynnej i biernej dziecka w oparciu o zagadnienia dotyczące kosmosu.

Jednym z trudniejszych zadań było rozwiązanie zagadek i dzielenie wyrazów na sylaby, ale dzieci poradziły sobie doskonale.

Zajęcia zakończyły się wspólnym kosmicznym tańcem, który wywołał uśmiech na każdej twarzy .