Jesteś tutaj:

Przedstawienie teatralne pt. ,,Benek Brudasek”

1 lutego 2016r. gościliśmy w naszym przedszkolu przedstawicieli teatru „Kanon”, którzy zaprezentowali przedszkolakom przedstawienie pt „Benek Brudasek”. Główny bohater chłopiec o imieniu Benek nie dbał o swój wygląd, jego ulubionym zajęciem była zabawa w kałużach i błocie, unikał wody, mydła, szczoteczki. Zajadał się słodyczami i nie słuchał nikogo nawet swojej przyjaciółki wiewiórki Basi, która przestrzegała Benka przed chorobami jakie towarzyszą brudaskom. Aż wreszcie pewnego dnia chłopiec bardzo się rozchorował i musiał udać się do szpitala. Tam spotkał panią doktor z którą rozmawiał o swoim złym samopoczuciu. Pani doktor pomogła Benkowi i uświadomiła mu, że należy odżywiać się zdrowo jeść dużo owoców i warzyw, często korzystać z zabiegów higienicznych a na pewno uniknie chorób i wizyt u lekarzy. Potwierdziły to również i dzieci. Benek zrozumiał swój błąd, zawstydził się i przeprosił dzieci za swoje postępowanie, ponadto wyleczył chore zęby i umiał wykorzystać już przybory toaletowe do higieny osobistej.

Na zakończenie przypomniał dzieciom, aby i one pamiętały o szczoteczce do zębów, mydle i ciepłej wodzie a przede wszystkim, aby zdrowo się odżywiały. Dzieci uświadomiły sobie jak ważne jest to, aby od najmłodszych lat nabywać pewne nawyki higieniczne i zdrowo się odżywiać, a wtedy mogą uniknąć nieprzyjemnych bolesnych zastrzyków i wizyt u lekarza. Przedszkolaki wzbogaciły swoją dotychczasową wiedzę prozdrowotną i nabyły nowych doświadczeń.