Jesteś tutaj:

Zajęcia otwarte z rodzicami pt.: ,,Kogo spotkasz zimą w lesie?”

W dniu 29 stycznia 2016 roku w Przedszkolu Edukacyjnym odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców z grupy 4-latków pod tytułem: „Kogo spotkasz zimą w lesie?”. Celem zajęć było wyrabianie umiejętności poprawnego posługiwania się językiem ojczystym, rozbudzanie zainteresowania losem zwierząt w czasie zimy, kształtowanie opiekuńczej postawy wobec ptaków i zwierząt leśnych oraz stymulowanie rozwoju zainteresowań czytelniczych. Na zajęciach panowała miła, radosna atmosfera. Rodzice poza obserwacją własnych pociech włączyli się do zabaw ruchowych, co szczególnie radośnie wspominają do dzisiejszego dnia dzieci.  Dzieci wraz z rodzicami miały m.in. za zadanie odpowiedzieć na pytania dotyczące obejrzanego teatrzyku, rozwiązać zagadkę, dokonać analizy i syntezy sylabowej, głoskowej oraz wykonać pracę plastyczną.