Jesteś tutaj:

Zajęcia otwarte w Przedszkolu Edukacyjnym pt.: „Mikołaj rozdaje dzieciom prezenty”

Dnia 16 grudnia 2015r. w Przedszkolu Edukacyjnym im. Jana Amosa Komeńskiego w Zelowie w grupie starszaków odbyły się zajęcia otwarte pt.: „Mikołaj rozdaje dzieciom prezenty”.

W zajęciach wzięło udział osiemnaścioro przedszkolaków oraz sześcioro rodziców. Rodzice mieli okazję zobaczyć, jak pracują ich dzieci podczas zajęć edukacyjnych. Przedszkolaki miały do wykonania różne zadania m. in. rozwiązać zagadki związane ze świętami Bożego Narodzenia, odpowiedzieć na pytania „Co wiemy o Św. Mikołaju?” oraz uczestniczyć w zabawach ruchowych.

Najtrudniejszym, a zarazem najciekawszym zadaniem była gra matematyczna pt.: „Mikołaj rozdaje dzieciom prezenty”. Dzieci podzielone na trzy zespoły zamieniały się w Mikołaja i starały się jak najszybciej rozdać wszystkie prezenty – pineski .

Na zakończenie nauczycielka podziękowanie wszystkim za wspólną zabawę, złożyła życzenie radosnych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oraz samych wymarzonych prezentów od Mikołaja oraz poczęstowała dzieci i rodziców świątecznymi pierniczkami.