Jesteś tutaj:

Uroczystość przedszkolna „Jasełka 2015”

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku, na który długo czekają nie tylko dorośli, ale również i dzieci.

Jasełka na stałe wpisały się do przedszkolnego kalendarza, a w wykonaniu przedszkolaków nabierają szczególnego wdzięku.  Także i w tym roku nie mogło zabraknąć spotkania opłatkowego, które odbyło się 16 grudnia o godzinie 12.00

Dzieci długo przygotowywały się do występów, chętnie uczyły się ról oraz uczestniczyły w próbach. Nie mogło zabraknąć również przepięknych dekoracji, które sprawiły, że sala wyglądała uroczo. Pojawiła się scena z rozgwieżdżonym niebem i Gwiazdą Betlejemską. W oddali stała choinka, a tuż przed nią szopka z Jezuskiem.

Mali aktorzy, we wspaniałych strojach przygotowanych przez nauczycieli i rodziców, prezentowali się doskonale. Grupa 3 – latków przedstawiła własną część artystyczną, która zakończyła się wspólnym kolędowaniem. Gra na dzwonkach piosenki pt.: „Zima, zima, zima”, recytacja wierszy, taniec gwiazdek i taniec bałwankowy to tylko niektóre atrakcje, które zaprezentowały dzieci. Po wszystkich występach przyszedł do dzieci długo wyczekiwany Święty Mikołaj i rozdał wszystkim prezenty.

Podczas spotkania panowała bardzo miła i rodzinna atmosfera, którą wszyscy zapamiętamy na długo.