Jesteś tutaj:

„Jesienny Bal Pluszowego Misia”

Pluszowe misie są ulubieńcami wszystkich dzieci i od ponad 100 lat towarzyszą im na całym świecie. Ta, jedna z najpopularniejszych zabawek, obchodzi swoje święto 25 listopada. W 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki, ustanowiono Światowy Dzień Pluszowego Misia. Historia pluszaka wiąże się z wydarzeniem, które miało miejsce w 1902r. Wtedy to prezydent USA Theodore Roosevelt – zapalony myśliwy – nie dopuścił do zestrzelenia małego niedźwiadka. Wykorzystano zdrobniałe imię prezydenta i zaczęto sprzedawać zabawki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.

I w naszym przedszkolu z okazji tego święta w dniu 26 listopada odbył się „Jesienny Bal Pluszowego Misia”. Wspólna zabawa nawiązywała do przyjścia Pani Jesieni oraz przywitania jej pląsami tanecznymi z ulubionym pluszakiem. Sale przedszkolne udekorowano kolorowymi obrazkami misiów, a dzieci z wszystkich grup dowiedziały się na pamiątkę jakiego wydarzenia zostało ustanowione to święto. Brały też udział w zabawach i tańcach integracyjnych przygotowanych przez nauczycielki przedszkola, opowiadały o swoich maskotkach, głoskowały i dzieliły na sylaby nazwy znanych misiów, oglądały bajkę pt. „Gumisie”, słuchały fragmentów książek o Kubusiu Puchatku i wykonywały jego portret oraz próbowały słodkiego miodku. Finałem wspólnej zabawy były pamiątkowe zdjęcia dzieci w jesiennych przebraniach. Przepiękne stroje, które zostały wykonane przez rodziców, podkreślały kolorowy charakter całej uroczystości.