Jesteś tutaj:

IX Gminny Konkurs Wiedzy dla Przedszkolaków „Bezpieczny Przedszkolak”

25 listopada w Domu Kultury odbył się IX Gminny Konkurs Wiedzy dla Przedszkolaków „Bezpieczny Przedszkolak”. Gospodarzem konkursu było Przedszkole Samorządowe nr 1 w Zelowie

Do rywalizacji przystąpiło 8 drużyn z przedszkoli i szkół podstawowych z terenu Gminy Zelów. Konkurs przebiegał w VI rundach. Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grupy starszaków: Antoni Kuśmierek, Kuba Światłowski i Karol Rąkowski. Drużyna odgadywała zagadki, ustalała, co wchodzi w skład apteczki pierwszej pomocy, prezentowała znajomość numerów telefonów alarmowych oraz odpowiadała na pytania. Stres był duży, ale drużyna poradziła sobie świetnie z wszystkimi zadaniami i zajęła II miejsce. Dzieci otrzymały pamiątkowe upominki, a dla przedszkola zdobyły dyplom i książkę „STOP, czyli jak bezpiecznie poruszać się po drogach”. Na koniec konkursu był słodki poczęstunek a każde dziecko otrzymało znaczek odblaskowy.