Jesteś tutaj:

Wizyta policjanta z Komisariatu Policji w Zelowie w Przedszkolu Edukacyjnym

Do naszego przedszkola z wielką ochotą przybywają osoby pełniące ważne i odpowiedzialne funkcje społeczne. Bardzo miłym gościem, oczekiwanym z niecierpliwością przez wszystkie dzieciaki był funkcjonariusz Policji, z którym dzieci z Przedszkola Edukacyjnego im. Jana Amosa Komeńskiego w Zelowie spotkały się 22 października 2015r.

Celem tego spotkania było zapoznanie dzieci z zawodem policjanta. Na spotkaniu poruszone były zagadnienia związane zachowaniem się w niebezpiecznych sytuacjach, w których mogą uczestniczyć dzieci. Przedszkolaki miały okazję porozmawiać ze stróżem prawa na temat dbania o bezpieczeństwo swoje, jaki i innych.

Policjant w bardzo ciekawy sposób opowiadał dzieciom o swojej pracy. Starał się przekonać dzieci, że policjanci są po to, by chronić ludzi oraz pomagać im. Policjant zaprezentował dzieciom swoje umundurowanie oraz wyposażenie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się kajdanki, które każde dziecko chciało przymierzyć.

Na pożegnanie dzieci wręczyły policjantowi laurkę z podziękowaniami, która sprawiła policjantowi ogromną radość. W nagrodę dzieci otrzymały obietnicę ponownych odwiedzin. Zapraszamy już dziś!