Jesteś tutaj:

Święto Drzewa w Przedszkolu Edukacyjnym

Dzień drzewa wymyślił w 1872 roku w USA znawca i miłośnik przyrody Juliusz Morton, kierując się powiedzeniem, że „inne święta służą jedynie przypomnieniu, dzień drzewa wskazuje zaś na przyszłość”. Celem programu Święto Drzewa jest zainspirowanie młodych ludzi do podejmowania lokalnych działań proekologicznych dotyczących sadzenia i ochrony drzew. Obchody święta w Polsce to inicjatywa klubu „Gaja” i w tym roku jest obchodzone po raz kolejny dnia 9 października.

W naszym przedszkolu wspólną zabawę rozpoczęliśmy od uroczystego odśpiewania „100 lat” dla wszystkich drzew. Ponadto dzieci znały i zaśpiewały wiele innych piosenek związanych z jesienią. Później przeszliśmy do wcześniej przygotowanego przez Pana Janka miejsca i wspólnie zasadziliśmy w nim sadzonkę. Było wiele radości, że w naszym ogrodzie zagościła nowa roślina. Dzieci będą dbać o swoje drzewo i obserwować jego rozwój.

W ramach obchodów tego święta w naszym przedszkolu zorganizowana została zbiórka owoców drzew: kasztanów i żołędzi przeznaczonych na dokarmianie zwierząt leśnych w okresie zimowym.