Jesteś tutaj:

Zajęcia otwarte w Przedszkolu Edukacyjnym pt.: „W krainie jesieni – literatura inspiracją twórczych działań dziecka”

Dnia 19 listopada 2015r. w Przedszkolu Edukacyjnym im. Jana Amosa Komeńskiego w Zelowie w grupie starszaków odbyły się zajęcia otwarte pt.: „W krainie jesieni – literatura inspiracją twórczych działań dziecka”

W zajęciach wzięło udział piętnaścioro przedszkolaków oraz siedmioro rodziców. Rodzice mieli okazję zobaczyć, jak pracują ich dzieci podczas zajęć edukacyjnych. Przedszkolaki miały do wykonania różne zadania m. in. rozwiązać zagadki związane z daną porą roku, posegregować obrazki z darami jesieni wokół napisów globalnych: las, ogród, sad czy dokonać instrumentacji wiersza przy pomocy instrumentów perkusyjnych, gazet i bum, bum rurek. Najtrudniejszym, a zarazem najciekawszym zadaniem było wyklejenie konturów parasola kolorowymi chrupkami i stemplowanie kropel deszczu palcem moczonym w niebieskiej farbie do fragmentu wiersza M. Przewoźnika pt. „Kropelki”. Po wykonaniu zadania wspólnie oglądaliśmy wykonane prace umieszczone w galerii prac plastycznych.

Na zakończenie nauczycielka podziękowanie wszystkim za wspólną prace i zabawę.