Jesteś tutaj:

Zajęcia otwarte w Przedszkolu Edukacyjnym pt.: „Zabawy z parasolem”

Dnia 06 listopada 2015r. w Przedszkolu Edukacyjnym im. Jana Amosa Komeńskiego w Zelowie w grupie 3 – latków odbyły się zajęcia otwarte pt.: „Zabawy z parasolem”.

W zajęciach wzięło udział dwadzieścioro przedszkolaków oraz 14 rodziców. Rodzice mieli okazję zobaczyć, jak pracują ich dzieci podczas zajęć edukacyjnych. Przedszkolaki miały do wykonania różne zadania m. in. zaśpiewać piosenkę na powitanie, odgadywać zagadki, recytować wiersze, liczyć i naśladować wiatraki, prawidłowo artykułując głoskę /sz/.

Dzieci wraz z zaproszonymi rodzicami wysłuchali i omówili  wiersz pt. „Latawiec” podczas części polonistycznej zajęć.

Ciekawą zabawą były doświadczenia polegające na wykonaniu różnych jesiennych zjawisk atmosferycznych: deszczu oraz wiatru.

Najtrudniejszym zadaniem było wykonanie papierowych latawców, które w dalszej części zajęć, każdy mógł oglądać podczas utworu muzyki poważnej, a następnie  puszczać na folii malarskiej umożliwiając „latanie” latawcom.  Po tej zabawie umieściliśmy powstałe prace w galerii prac plastycznych. Chętne dzieci mogły zabrać swoje wspaniałe dzieła do domu.

Na zakończenie nauczycielka podziękowała wszystkim za wspólną zabawę oraz poczęstowała wszystkich uczestników zabawy cukierkami ufundowanymi przez rodziców.