Jesteś tutaj:

Święto Drzewa w Przedszkolu Edukacyjnym

Dzień Drzewa wymyślił w 1872 roku w USA znawca i miłośnik przyrody Juliusz Morton, kierując się powiedzeniem, że „inne święta służą jedynie przypomnieniu, dzień drzewa wskazuje zaś na przyszłość”.

Obchody Święta Drzewa w Polsce  to inicjatywa klubu „Gaja” i w tym roku 09 października były obchodzone już po raz trzynasty. Celem programu jest zainspirowanie młodych ludzi do podejmowania lokalnych działań proekologicznych dotyczących sadzenia i ochrony drzew.

W naszym przedszkolu wspólną zabawę rozpoczęliśmy od uroczystego odśpiewania „100 lat” dla wszystkich drzew. Później przeszliśmy do przedszkolnego ogrodu, gdzie wspólnie zasadziliśmy małe drzewka przyniesione przez rodziców dzieci. Było wiele radości, że w naszym ogrodzie zagościły nowe roślinki. Po zasadzeniu drzewek każde dziecko podlało młode drzewa. Dzieci obieały, że będą dbać o swoje drzewka i obserwować jego rozwój. Po wszystkich zabiegach pielęgnacyjnych w ogródku przedszkolnym przeczytaliśmy drzewkom ksiażkę wybraną przez dzieci z kącika książki.

W ramach obchodów tego święta w naszym przedszkolu  zorganizowana została zbiórka owoców drzew: kasztanów i żołędzi przeznaczonych na dokarmianie zwierząt leśnych w okresie zimowym.