Jesteś tutaj:

,,Święto Drzewa” w Przedszkolu Edukacyjnym

Dzień Drzewa wymyślił w 1872 roku w USA znawca i miłośnik przyrody Juliusz Morton, kierując się powiedzeniem, że „inne święta służą jedynie przypomnieniu, dzień drzewa wskazuje zaś na przyszłość”. Obchody Święta Drzewa w Polsce  to inicjatywa klubu „Gaja” i  9 października 2015r. były obchodzone już po raz kolejny. Celem programu jest zainspirowanie młodych ludzi do podejmowania lokalnych działań proekologicznych dotyczących sadzenia i ochrony drzew. W naszym przedszkolu wspólną zabawę rozpoczęliśmy od uroczystego odśpiewania „100 lat” dla wszystkich drzew. Ponadto dzieci znały i zaśpiewały wiele innych piosenek związanych z jesienią. Później przeszliśmy do przedszkolnego ogrodu, gdzie wspólnie zasadziliśmy małe drzewko. Było wiele radości, że w naszym ogrodzie zagościła nowa roślinka. Dzieci obiecały, ze będą dbać o swoje drzewo i obserwować jego rozwój.