„Jesienne Sprzątania Świata 2015” w Przedszkolu Edukacyjnym

Wiek przedszkolny to okres wzmożonej aktywności poznawczej i emocjonalnej. Dlatego już w tym wieku należy dziecku ukazać potęgę i piękno otaczającego świata, wzbudzić w dziecku pozytywne uczucia, takie jak odpowiedzialność wobec siebie i przyrody.
Już od wielu lat nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata”. W dniu 28 września nasze średniaki w atmosferze emocjonalnego zaangażowania uczestniczyły w akcji i oczyszczały z odpadów teren przedszkolny.
Dzieci były pełne entuzjazmu, prześcigały się w noszeniu worków. „Uzbrojone” w rękawice ochronne i plastikowe worki na odpady z zapałem sprzątały teren przedszkolny.
Naszej akcji przyświecało motto: Jeśli świat będzie czysty – zdrowa będzie żywność, powietrze, woda. To wpajamy maluchom od najmłodszych lat