Jesteś tutaj:

Jesienna Akcja „Sprzątanie Świata 2015/ 2016”

28 września 2015 roku dzieci z grupy 3 –  latków z naszego przedszkola włączyły się do ogólnopolskiej akcji „SPRZĄTANIE ŚWIATA”, pod hasłem „Ziemia potrzebuje pomocnej dłoni!”.

W grupie najmłodszych dzieci zorganizowane były zajęcia wychowawczo – dydaktyczne o tematyce ekologicznej. Ich celem było uwrażliwianie dzieci na piękno przyrody, ukazywanie im zagrożeń, jakie niesie ze sobą zanieczyszczanie środowiska.

Dzieci wyposażone w rękawice ochronne i plastikowe worki wraz z paniami poszły również sprzątać plac zabaw i teren ogrodu przedszkolnego. Mamy nadzieję, że mieszkańcy docenią pracę przedszkolaków i efekty ich wysiłku będą widoczne jeszcze długo.

Celem tej akcji jest nie tylko doraźne usunięcie śmieci  z naszego otoczenia, ale przede wszystkim wzrost świadomości  społeczeństwa do działań zmierzających do poprawy stanu i ochrony środowiska naturalnego. Pamiętajmy, że Ziemia jest naszym wspólnym domem i powinniśmy o nią dbać wszyscy!