Jesteś tutaj:

Jesienna Akcja Sprzątania Świata

28 września 2015 roku nasze przedszkole włączyło się do ogólnopolskiej akcji „SPRZĄTANIE ŚWIATA”, pod hasłem „Ziemia potrzebuje pomocnej dłoni!”.

W tym celu, w każdej grupie, organizowane były sytuacje wychowawczo – dydaktyczne mające na celu uwrażliwianie dzieci na piękno przyrody, ukazywanie im zagrożeń jakie niesie ze sobą zanieczyszczanie środowiska.

Dzieci „uzbrojone” w rękawice ochronne i plastikowe worki wraz z paniami poszły sprzątać naszą miejscowość. Przedszkolaki sprzątały plac zabaw i teren ogrodu przedszkolnego. Mamy nadzieję, że mieszkańcy docenią pracę przedszkolaków i efekty ich wysiłku będą widoczne jeszcze długo.

Celem tej akcji jest nie tylko doraźne usunięcie śmieci z naszego otoczenia, ale przede wszystkim wzrost świadomości społeczeństwa do działań zmierzających do poprawy stanu i ochrony środowiska naturalnego. Pamiętajmy, że Ziemia jest naszym wspólnym domem i powinniśmy o nią dbać wszyscy!