Jesteś tutaj:

Wycieczka do piekarni

W dniu 17 września  przedszkolaki z grupy 5-6 latków udały się na wycieczkę do piekarni i cukierni Państwa Wiewiórowskich w Zelowie. Dzieci zostały bardzo mile powitane przez pracowników zmiany, po czym udały się na hale produkcyjną, gdzie miały możliwość obejrzenia urządzeń i maszyn wykorzystywanych do przygotowania ciasta chlebowego oraz pieców do wypieku chleba i ciast. Śledziły z dużym zainteresowaniem cały cykl powstawania chleba demonstrowany przez p. piekarza i nazywały produkty-składniki niezbędne do sporządzenia ciasta chlebowego. Miały także okazje uczestniczyć w samodzielnym formowaniu chleba. Na terenie wytwórni znajduje się także cukiernia, gdzie zobaczyliśmy różne urządzenia do wyrobu ciast i smażenia pączków.

W piekarni, przedszkolacy zostali obdarowani nie tylko gościnnością, ale także świeżymi ciasteczkami, które bardzo im smakowały. Dzieci w podziękowaniu za tak wspaniałe przyjęcie wręczyły właścicielowi piekarni niespodziankę  – własnoręcznie wykonaną laurkę. Była to wspaniała, edukacyjna wyprawa, ukazująca istotę i znaczenie pracy piekarza i cukiernika.

Bardzo cieszymy się ze współpracy z naszymi rodzicami i serdecznie dziękujemy Państwo Kocyła za pomocy w organizacji wycieczki.