Jesteś tutaj:

„Święto Polskiej Niezapominajki” w Przedszkolu Edukacyjnym

Dnia 13 maja 2015r. dzieci z Przedszkola Edukacyjnego im. J. A. Komeńskiego w Zelowie uroczyście obchodziły Święto Polskiej Niezapominajki.

Jest to święto przyrody, które ma na celu promowanie jej walorów. Dzień niezapominajki to również dzień serdeczności, życzliwości i radości. Zapoczątkował je Andrzej Zalewski, redaktor radiowej Jedynki prowadzący audycję „ Ekoradio”. Organizując to święto staramy się rozbudzić w nich miłość i szacunek do otaczającej przyrody.

Tego dnia dzieci poprzebierane w niebiesko-żółte stroje bawiły się w rytmach wiosennej muzyki dziecięcej, malowały palcami niezapominajkową łąkę na kartonie oraz uczyły się wierszyka o niezapominajkach. Po pracy plastycznej na wszystkie grupy czekała wspólna zabawa na świeżym powietrzu z użyciem olbrzymiej chusty animacyjnej.

Po wspaniałej zabawie grupa maluchów udała się do przedszkolnego ogrodu, by posadzić sadzonki niezapominajek w rabatkach. Posadzone kwiaty z pewnością długo będą przypominać dzieciom o święcie niezapominajek, przepięknych kwiatów z bajek.