Jesteś tutaj:

WYCIECZKA DO PARKU EDUKACYJNO-ROZRYWKOWEGO „MIKROKOSMOS”

Dnia 18 czerwca 2014r. dzieci z Przedszkola Edukacyjnego im. J. A. Komeńskiego w Zelowie udały się na wycieczkę do Parku Edukacyjno – Rozrywkowego „Mikrokosmos” w Ujeździe.

Park Edukacyjno-Rozrywkowy „Mikrokosmos” jest miejscem gdzie można spotkać niezwykle realistyczne rzeźby owadów, wykonane z dużą dbałością o ich budowę morfologiczną. W Parku znajduje się kilkadziesiąt owadów, znacznie większych od dorosłego człowieka – owady wykonane są w wielokrotnym powiększeniu.

Dzieci z Przedszkola Edukacyjnego spacerowały ścieżkami dydaktycznymi, przy których spotkały owady, o których opowiadał przewodnik. W otoczeniu pięknego ogrodu wypełnionego tysiącami roślin w wielu gatunkach i odmianach dowiadywaliśmy się licznych ciekawostek dotyczących znajdujących się tam owadów.

W parku na dzieci czekały jeszcze dodatkowe atrakcje, takie jak: malowanie farbami rzeźb owadów, które dzieci zabrały na pamiątkę do domu. Pobyt w „Mikrokosmosie” zakończył się zabawą na placu zabaw.

Mamy nadzieję, że dzięki wycieczce do Parku MIKROKOSMOS nasi wychowankowie zainteresują się niezwykle bogatym światem owadów. Dzieci dowiedziały się, że te małe istoty, na które do tej pory nie zwracały uwagi mają olbrzymie znaczenie dla procesów warunkujących życie na Ziemi i, że można się nimi zachwycić.