Jesteś tutaj:

Spotkanie z artystą-plastykiem

Dnia 17.06.2014r. dzieci z grupy młodszej i starszej z Przedszkola Edukacyjnego im. J.A. Komeńskiego uczestniczyły w spotkaniu z artystką plastykiem, panią Magdaleną Pejgą.

Pani Magdalena Pejga jest znakomitą uznaną zelowską artystką – absolwentką Wyższej Szkoły Artystyczno – Przemysłowej w Pradze. Ma na swoim koncie wiele prestiżowych wystaw w kraju i za granicą. W swoich pracach wykorzystuje wiele technik szklarskich, m.in. deformuje, graweruje, szlifuje, piaskuje.  Podczas spotkania przeprowadzonego przez panią Magdę w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Zelowie, dzieci miały możliwość obejrzeć jej autorską wystawę szkła artystycznego pt.: „Letnie barwy szkła”, a także dowiedzieć się, jak artyści wykonują takie wspaniałe przedmioty. Największe wrażenie na wszystkich dzieciach zrobiły szklane, kolorowe motyle oraz ogromna łódź, która została uhonorowana nagrodą w prestiżowym konkursie.

W podziękowaniu za wprowadzenie wszystkich w świat marzeń i niezwykłych wyobrażeń wręczyliśmy pani Magdzie laurkę i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia. Artystka nie kryła wzruszenia.