Jesteś tutaj:

WYCIECZKA DO TEATRU PICCOLO I SALI ZABAW „AGATKA”

16  czerwca 2014r. całe nasze przedszkole wybrało się do Teatru Piccolo w Łodzi na przedstawienie pt. „Urodziny Baby Jagi”. Była to opowieść o Babie Jadze, która obchodzi urodziny (nie wiadomo które, bo kobiecie nie wypada wypominać wieku) i z tej okazji organizuje przyjęcie urodzinowe. Niestety Lis Przechera (negatywna postać) kradnie panu Bajarzowi magiczny worek z bajkami, to jest przyczyną ogromnego zmieszania i pojawienia się w bajkowym lesie wielu postaci z różnych bajek, które wybierają się z prezentami na urodzinowy bal do Baby Jagi.

Czy prezenty dotrą do Baby Jagi? Czy Lis Przechera zostanie ukarany? To pytania, ale i zadania dla małych widzów, którzy poprzez aktywne uczestnictwo pomagają w rozwiązywaniu kłopotów bajkowych postaci, a także stanowi edukację poprzez zabawę dotyczącą min. ekologii i higieny osobistej.

W spektaklu wykorzystano plan żywy (aktorski), a jako dodatkową atrakcję, wprowadzono krótkie scenki estradowe z użyciem lalek teatralnych (marionetki, muppety).

Spektakl był pełen skocznych piosenek i zabawnych sytuacji. Piękna scenografia oraz świetne aktorstwo stanowiły gwarancję doskonałej zabawy i wysokiego poziomu artystycznego. Już nie możemy doczekać się kolejnego przedstawienia.

Po obejrzeniu spektaklu udaliśmy się do Sali Zabaw „Agatka”. Jest to miejsce bardzo kolorowe, atrakcyjne i bezpieczne gdzie dzieci dobrze się bawiły korzystając z szeregu atrakcji, które były przygotowane np.: zjeżdżalnie, baseny z piłkami, samochodziki, dmuchane zamki itp. Pobyt w „Agatce” sprawił, że dzieci wyszły z Sali zmęczone, rozruszane i bardzo szczęśliwe.