Jesteś tutaj:

POCHÓD EKOLOGICZNY

Jednym ze skutecznych metod aktywizujących dzieci jest kontakt z przyrodą, która jest bogatym źródłem przeżyć, wrażeń, doznań. Bezpośrednie zetknięcie dziecka z przyrodą wywołuje u niego chęć aktywnego działania, a także budzi uczucia opiekuńczości i przyjaźni wobec świata roślin i zwierząt.

Dlatego też dnia 05 czerwca 2014r., dzieci z naszego przedszkola z wielka ochotą wzięły udział w obchodach Światowego Dnia Ochrony Środowiska organizowanych przez Przedszkole Samorządowe Nr  4 w Zelowie

Najpierw odbył się przemarsz dzieci w strojach ekologicznych, z transparentami ulicami miasta Zelów. Wszyscy uczestnicy wykazali się pomysłowością i ogromną wyobraźnią wykonując wspaniałe stroje z naturalnych materiałów. W kolejnej części odbył się Festyn ekologiczny z udziałem artystów z zespołu „Czarodziejka”.

Wszyscy świetnie bawili się uczestnicząc w zabawach muzycznych i sportowych z ekologią w tle.

Mamy nadzieję, że poprzez takie działania nasi wychowankowie w przyszłości staną się prawdziwymi przyjaciółmi środowiska i zadbają o naszą planetę – Ziemię.