Jesteś tutaj:

SPOTKANIE Z MASAŻYSTĄ

Dnia 23 maja 2014r. nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość. Owy gość to Pan Janusz Kaczmarek – masażysta, tata Mateusza.

Pierwsza cześć spotkania miała  charakter teoretyczny. Pan Kaczmarek opowiedział, czym jest masaż i jakie są jego rodzaje.  Wyjaśnił, że z pomocy masażysty może skorzystać osoba chora (masaż leczniczy) oraz osoba zdrowa (masaż relaksacyjny). Zaprezentował swój specjalistyczny strój i wyjaśnił dlaczego jest on tak bardzo potrzebny. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały opowieści gościa, po czym zadawały liczne pytania, dotyczące nurtujących je kwestii.

Druga część spotkania miała charakter praktyczny, ponieważ Pan Janusz rozłożył stół do wykonywania masażu i pokazał na przedszkolaku, który się zgłosił, na czym polega jego praca. Wykonał masaż relaksacyjny stóp oraz klasyczny masaż grzbietu. Chętnych do następnych masaży nie brakowało.

Na zakończenie spotkania zostały zrobione pamiątkowe zdjęcia. W podziękowaniu za przybycie, dzieci zaprosiły naszego Gościa za rok na ponowną wizytę. Czekamy z niecierpliwością!