Jesteś tutaj:

SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ

Dnia 20 maja 2014r. do naszego przedszkola zawitała – pani Ewa Pawełczyk, mama Patrycji i Filipa, która na co dzień pracuje jako pielęgniarka w Niepublicznej Przychodni Zdrowia „Medyk” w Zelowie. To było nie tylko bardzo miłe, ale przede wszystkim bardzo ważne spotkanie, w którym udział wzięły wszystkie dzieci z  grup maluchów i starszaków.

Podczas spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się więcej o trudnym zawodzie pielęgniarki, pokonać lęk przed zabiegami medycznymi, a przede wszystkim wzbogacić i utrwalić swoje wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie. Pani pielęgniarka przypomniała dzieciom, jak należy ubierać się odpowiednio do pogody, jak właściwie się odżywiać i jak zachować zasady higieny i zdrowego stylu życia. Dzieci udzielając odpowiedzi na pytania gościa wykazały się bardzo dużą wiedzą na temat zdrowia i czystości. Pani pielęgniarka zademonstrowała  nam strój anestezjologa, a nawet niektóre zabiegi, np. mierzenie ciśnienia.  Demonstracja stetoskopu i możliwość wysłuchania bicia swojego lub kolegi serca budziła w nas ciekawość. Lecz największe zainteresowanie wzbudziła strzykawka i możliwość zrobienia zastrzyku misiowi, który potrzebował „pomocy medycznej”.

Wizyta pani pielęgniarki zakończyła się pamiątkowym zdjęciem. Naszemu Gościowi – p. Ewie – bardzo dziękujemy za przybycie do naszego przedszkola i mamy nadzieję, że jeszcze się spotkamy za rok.