Jesteś tutaj:

SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM

Dnia 19 maja 2014r. do naszego przedszkola zawitał niezwykły gość. Była to pani Małgorzata Maciaszczyk, mama Leny, która wykonuje bardzo ciekawy zawód – jest ratownikiem medycznym. To było nie tylko bardzo miłe, ale przede wszystkim bardzo ważne spotkanie, w którym udział wzięły wszystkie dzieci z  grup maluchów i starszaków.

Pani Małgorzata opowiedziała dzieciom, na czym polega jej praca. Przyniosła ze sobą wiele przedmiotów, które związane są z jej zawodem np. bandaże, szyny, wenflon, strzykawki, ciśnieniomierz.

W trakcie prowadzonych zajęć dzieci obserwowały, w jaki sposób należy prawidłowo wykonać opatrunek medyczny oraz zapoznały się z dostępnymi środkami opatrunkowymi. Ponadto przedszkolaki miały możliwość bandażowania i usztywniania (za pomocą szyny) swoich kończyn. Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że dzieci poczuły się „małymi ratownikami”.

Nasz gość przygotował dla przedszkolaków prezenty:  naklejki – dzielnego pacjenta, strzykawki, szpatułki oraz bandaże. Mamy nadzieję, że spotkanie to pomogło zaszczepić ideę konieczności pomocy osobom potrzebującym. Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

Naszemu Gościowi – p. Małgorzacie – bardzo dziękujemy za przybycie do naszego przedszkola i mamy nadzieję, że jeszcze się spotkamy.