Jesteś tutaj:

ŚWIĘTO POLSKIEJ NIEZAPOMINAJKI

Dnia 15 maja 2014r. dzieci z naszego przedszkola uroczyście obchodziły Święto Polskiej Niezapominajki. Jest to święto przyrody, które ma na celu promowanie jej walorów. Dzień niezapominajki to również dzień serdeczności, życzliwości i radości. Zapoczątkował je Andrzej Zalewski redaktor radiowej Jedynki prowadzący audycję „ Ekoradio”. Organizując to święto staramy się rozbudzić w nich miłość i szacunek do otaczającej przyrody

Tego dnia dzieci poprzebierane w niebiesko-żółte stroje bawiły się w rytmach wiosennej muzyki dziecięcej, malowały palcami niezapominajkową łąkę na kartonie oraz ozdabiały swoje twarze niebieskim kwiatuszkami z żółtym oczkiem.  Po pląsach i wspólnej zabawie na obie grupy czekała słodka niespodzianka, słodkie rogaliki oraz wielki tort udekorowany cukrowymi niezapominajkami .

Gdy każdy skosztował ciasta, zarówno starszaki, jak i maluchy, udały się do kącika przyrody, by posiać niezapominajki w swoich doniczkach.

Wszystkie dzieci z wielką niecierpliwością będą wyczekiwały na kiełkowanie nasionek, które samodzielnie posiały. Posadzone kwiaty z pewnością długo będą przypominać dzieciom o święcie niezapominajek, przepięknych kwiatów z bajek.