Jesteś tutaj:

Wycieczka do jednostki straży pożarnej

Praca strażaka jest bardzo ważna. Strażacy pomagają nam w wielu sytuacjach. Nie tylko gaszą pożary ale również wypompowują wodę z zalanych budynków, zdejmują zwierzaki z drzew, niszczą gniazda szerszeni i os. Wielu przedszkolaków marzy o tym aby zostać strażakiem.

W celu przybliżenia dzieciom pracy strażaka, w czwartek 8 maja 2014r. została zorganizowana wycieczka do Ochotniczej  Straży Pożarnej w Zelowie.

Podczas wycieczki dzieci zostały zapoznane z pracą w jednostce, sprzętem ratowniczym (nożyce pneumatyczne, poduszka powietrzna, gaśnice, wozy strażackie i specjalistyczny sprzęt do ratowania ludzi i mienia).  Strażacy w ramach ciekawostki zaprezentowali nam działania i sprzęt, który używają do gaszenia pożarów oraz podczas powodzi i wypadków. Syreny alarmowe i wóz bojowy na sygnale wywołały przerażenie na niektórych twarzach, lecz po chwili wszystko wróciło do normy, a dzieci z ciekawością słuchały opowieści druha z wieloletnim stażem. Wiele emocji wywołał pokaz armatek wodnych i węży.  Można było zobaczyć i przymierzyć maski używane w czasie dużego zadymienia i dmuchawę do likwidowania zadymienia.

W podziękowaniu przedszkolaki wręczyły panom strażakom kolorowe laurki.