V PRZEGLĄD BAJKI CZESKIEJ

W Przedszkolu Edukacyjnym im. J. A. Komeńskiego w dniach od 28.04.2014r do 29.04.2014r. odbyło się spotkanie z kulturą czeską w postaci V Przeglądu Bajki Czeskiej, na który zaprosiliśmy nauczycieli oraz dzieci 5 i 6 – letnie z innych przedszkoli i szkół w Zelowie. Przegląd rozpoczął się nauką powitania w języku czeskim – Ahoj, a następnie na wielkim projektorze wyświetliliśmy najsłynniejsze czeskie bajki tj.: „Przygody krecika”, „Opowieści z mchu i paproci”, „Makową Panienkę”, „Żiżalaci” oraz „Przygody Rumcajsa”. „Przegląd bajki czeskiej” zakończył się ogłoszeniem konkursu plastycznego pt. : „Moja ulubiona bajka czeska”. Do konkursu zgłosiło się bardzo wielu uczestników. Autorzy najpiękniejszych prac zostaną nagrodzeni podczas „XII Festiwalu Teatrzyków  Przedszkolnych” organizowanych w Muzeum Braci Czeskich znajdującym się przy Przedszkolu Edukacyjnym w Zelowie.