Jesteś tutaj:

TURNIEJ WIEDZY EKOLOGICZNEJ

Dnia 25. 04. 2014r. w Przedszkolu Samorządowym Nr 4 im. J. Brzechwy w Zelowie odbył się XII Gminny Turniej Wiedzy Ekologicznej. W tym roku przebiegał pod hasłem „Żyj z przyrodą w zgodzie”.

Turniej przebiegał w V rundach. Na zawodników czekały konkurencje, w których musieli wykazać się wiedzą z zakresu ekologii, spostrzegawczością, zręcznością, a także zdolnościami plastycznymi.

Po ciężkich zmaganiach 3-osobowych drużyn jury przyznało punkty i wyłoniło zwycięzców. Nasza drużyna, w składzie: Dawid Szczepański, Julia Nowicka i Sylwia Morek zdobyła II miejsce.

Cała uroczystość rozpoczęła się od przedstawienia teatralnego pt. „Co bzyczy w trawie” w wykonaniu grupy teatralnej „Zielone Skrzaty”. Były też zagadki ekologiczne dla publiczności i słodki poczęstunek.

Gminny Konkurs Wiedzy Ekologicznej był doskonałą okazją do rozstrzygnięcia konkursu plastycznego pt. „Kolory łąki”. Jury wyróżniło autorów wszystkich nadesłanych prac. Laureaci naszego przedszkola to: Basia Czyżewska, Julia Trębacz i Wiktoria Jersak.