Jesteś tutaj:

ZAJĘCIA OTWARTE „PRZYGOTOWUJEMY SIĘ DO ŚWIĄT WIELKANOCNYCH”

Dnia 11 kwietnia 2014r. w Przedszkolu Edukacyjnym im. Jana Amosa Komeńskiego w Zelowie w grupie maluchów odbyły się zajęcia otwarte pt.: „Przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych”.

W zajęciach wzięło udział osiemnaścioro przedszkolaków oraz siedmioro rodziców. Rodzice mieli okazję zobaczyć, jak pracują ich dzieci podczas zajęć edukacyjnych. Przedszkolaki wraz z rodzicami przeniosły się wehikułem czasu na dwóch hrabiowski, w którym wzięły udział w przygotowaniach do Świąt Wielkanocnych. Miały do wykonania różne zadania m.in. ułożyć pisanki wg wzrastającej liczby umieszczonych na nich  wzorów, rozpoznać literę umieszczoną na pisance, podać skojarzenia ze Świętami Wielkanocnymi, wykonać masażyk relaksacyjny. Wszyscy mieli okazję wybrać się z hrabią na przejażdżkę konną podczas zabawy muzyczno-ruchowej.

Najtrudniejszym, a zarazem najciekawszym zadaniem było odgadnięcie, kogo hrabia spotkała podczas przejażdżki konnej. Nieznajoma postać była ukryta. Dzieci odkrywały tajemniczą postać po  wykonaniu zadania ukrytego w jajkach niespodziankach.

Zajęcia zakończyły się wspólnym wykonywaniem zajączków z kółek orgiami. Radości, jakie płyną z tworzenia własnych prac plastycznych, nie było końca. Powstałe prace dzieci zabrały na pamiątkę do domu.