Jesteś tutaj:

ZAJĘCIA OTWARTE „ZWIERZĘTA W DOMU I W GOSPODARSTWIE”

Dnia 25 marca 2014r. w Przedszkolu Edukacyjnym im. Jana Amosa Komeńskiego w Zelowie w grupie maluchów odbyły się zajęcia otwarte pt.: „Zwierzęta w domu i w gospodarstwie”.

W zajęciach wzięło udział osiemnaścioro przedszkolaków. Rodzice mieli okazję zobaczyć, jak pracują ich dzieci podczas zajęć edukacyjnych. Przedszkolaki pięknie śpiewały wiosenne piosenki, brały udział w zabawach logopedycznych oraz zabawach ruchowo-naśladowczych. Następnie wysłuchały bajkę pt. „Zwierzęta w domu i w gospodarstwie”, którą opowiedział miś Anatol. Dzieci uważnie wysłuchały opowieści misia i udzielały odpowiedzi na pytania dotyczące jej treści. Starały się prawidłowo budować  zdania i posługiwać  się nimi w mowie wiązanej. Dzieliły się własnymi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Naśladowały zwierzęta wiejskie ćwicząc mięśnie narządów mowy na zgłoskach: , kwik, hau, miau, me, mu, ichacha;

Ciekawym dla dzieci zadaniem było wysłuchanie historyjki obrazkowej pt. „Kotki” i wykonywanie poleceń dotyczących jej treści: przeliczanie kotków występujących w opowiadaniu stosując liczebniki główne i porządkowe. Następnie wszyscy uczestnicy zajęć wzięli udział w zabawie muzyczno-ruchowej pt. „Pułapka na myszy”, która w prowadziła radosną atmosferę.

Zajęcia otwarte zakończyły się wykonaniem indywidualnych prac plastycznych, które polegały na ułożeniu puzzli przedstawiających kotki. Dzieci wyklejały kotki według własnego pomysłu używając różnorodnych tkanin. Milutkie kotki ozdabiały przedszkolną galerię przez długi czas.