Jesteś tutaj:

ZAJĘCIA OTWARTE „MY DZIECI MAMY SWOJE PRAWA”

Dnia 28 lutego 2014r. w Przedszkolu Edukacyjnym im. Jana Amosa Komeńskiego w Zelowie w  grupie starszaków odbyły się zajęcia otwarte pt.: „My dzieci mamy swoje prawa”.

W zajęciach wzięło udział dwadzieścia jeden przedszkolaków oraz dziewięcioro rodziców. Rodzice mieli okazję zobaczyć, jak pracują ich dzieci podczas zajęć edukacyjnych. Przedszkolaki miały do wykonania różne zadania m.in. zilustrować piosenkę ruchem, dobrać obrazki w pary na zasadzie przeciwieństw, ułożyć kilkuelementowe puzzle, rozwiązać zagadki oraz wykonać kartę pracy – labirynt.

Najtrudniejszym, a zarazem najciekawszym zadaniem było odgadywanie przedmiotów ukrytych w „czarodziejskim worku”, charakterystycznych dla poszczególnych zawodów: policjant, pielęgniarka, lekarz, nauczyciel. Zajęcia zakończyły się wspólnym oglądaniem świata przez kolorowe folie i wyciągnięciem wniosku, że gdy przestrzegane są prawa dziecka to świat jest kolorowy i radosny